Články, informácie, tipy a triky

Hlavné výhody dropshippingu

Prevádzkovanie eshopu sa pre mnohých zdá ako náročný proces. Aj keď majú skvelý nápad, boja sa, že prídu o peniaze, ak nepredajú tovar. Majú strach zo samotnej prevádzky, drahých skladových priestorov. V týchto situáciach je vhodné siahnúť po dropshippinu. Dropshipping je maloobchodný spôsob predaja kde nie sú potrebné skladové priestory a tovar Vášho eshopu je naplnený tovarom Vášho veľkoobchodného partnera.

Výhody dropshippingu

 1) Nízky prevádzkový kapitál: Zrejme najväčšou výhodou dropshippingu je, že sa nepotrebujete predzásobovať tovarom. Potrebujete iba spoľahlivého partnera. Pri droppsippingovom modeli nemusíte predávať pod výrobné náklady. Úspešný dropshipping biznis môžete začať s veľmi nízkym kapitálom.

 2) Jednoduché začať – Rozbehnutie eshopu je oveľa jednoduchšie, ak neriešite problémy okolo produktov. Pri dropshippingu sa nemusíte obávať:

  • Pracného manuálneho napĺňania tovarom – Váš eshop si Tovar automaticky stiahne z dodaného produktového feedu
  • Prenájmu za skladové priestory
  • Balenie a odosielanie Vašich zásielok
  • Pravidelné objednávanie tovaru
  • Problémy s vracajúcimi zásielkami
  • Sledovanie zásob z účtovných dôvodovdropshipping2

 3) Nízke náklady –  Pretože sa nestaráte o sklad, tovar vaše náklady sú omnoho nižšie. Veľa úspešných dropshippongových biznisov vzniklo z domu použitím laptopu s nákladmi okolo 800€ jednorázovo.

 4) Široký výber produktov – Vzhľadom k tomu, že nenakupujete tovar, môžete ponúknuť celý rad produktov  pre Vašich zákazníkov.

 5) Flexibelné pracovisko – Dropshipping môžete robiť z ktoréhokoľvek miesta stačí Vám iba internetové pripojenie.

 6) Jednoduché prispôsobenie – V tradičnom biznise, ak obdržíte trikrát viac objednávok, väčšinou na to potrebujete trojnásobne väčšie úsilie. Pri dropshippingu väčšinu práce za Vás urobí Váš dodávateľ.

Dropshiping sa javí ako efektívny outsourcing predaja. Eliminuje proces odbytu a za tovar platíte, až keď si ho reálne niekto objedná. Vašou úlohou je zaobstarať si kvalitné eshopové riešenie, marketing  a môžete predávať.

Máte záujem rozbehnúť úspešný dropshippingový eshop ? Kontaktujte nás, pomôžeme Vám s vytvorením eshopu, výberom dodávateľa a vhodnej marketingovej stratégie !

V kategórii: Marketing všeobecne