Články, informácie, tipy a triky

Ako importovať do eshopu tovar dodávateľa ?

import produktov

Pre zabezpečenie správneho fungovania systému AffilNET je potrebné vyriešiť import produktov od dodávateľa. Kedže naši dodávatelia produkty pravidelne aktualizujú, menia sa aj produkty dostupné v produktovom feede. Najlepšie je pripraviť automatický import produktov.

Ak nemáte inú možnosť riešením je robiť v nejakom časovom intervale napr. raz za týždeň manuálny import produktov od dodávateľa – niektoré prenajímané eshopy na tento prípad ponúkajú možnosť importovať produkty z formátu .CSV. V krajnom prípade ak dodávateľ predáva len niekoľko produktov, je možné produkty vkladať do eshopu aj manuálne.

Možností ako na automatický import produktov je viacero. Vždy záleží hlavne na technickom riešení Vášho eshopu, Ak máte webmastera, ktorý Vám eshop spravuje po technickej stránke, najlepšie spravíte ak ho požiadate o prípravu importu produktov do eshopu. Import prebieha z tzv. „produktového XML feedu„. Importovať je možné aj z formátu .CSV – jednoduchšie verzie eshopov umožňujú len takýto typ importu.

Všeobecne existujú 2 možnosti, ako produkty dostať do Vášho ehsopu:

  1. Kúpa importovacieho modulu – importovacie moduly su univerzálne, to znamená že väčšina z nich umožňuje vytvoriť neobmedzené množstvo importov produktov od dodávateľa do Vášho eshopu. Vhodné pre technicky zdatnejších používateľov, nakoľko daný modul treba pre správne fungovanie nastaviť podľa priloženej technickej príručky (väčšinou v angličtine). Jednorázová kúpa Vám však umožní mať voľnú ruku čo sa týka výberu, prípadnej zmeny dodávateľa do budúcnosti.
  2. Naprogramovanie importu produktov na mieru jednorázovo. Vhodné pre technicky menej zdatných používateľov. Nevýhodou je, že import produktov sa pripravuje jednorázovo presne na mieru daného dodávateľa. Pridanie ďalších importov produktov vyžaduje opätovnú prácu programátora.

Pre Vás, ktorí máte open source eshop spravovaný vo vlastnej réžii sme pripravili nasledovný zoznam dostupných modulov, ktoré import produktov dokážu zabezpečiť. Pre zvládnutie importu je potrebné naštudovať používateľskú príručku, ktorá je väčšinou súčasťou daného modulu.

OpenCart

Systém OpenCart používame pre tvorbu eshopov pre našich klientov. Na tomto systéme máme odskúšaný modul Total Import Pro, umožňuje množstvo funkcií ako import produktov nastaviť. Import je možné rozdeliť na úvodný, ktorý stiahne od dodávateľa kompletné informácie o produktoch a na priebežný „update“, ktorý stiahne len aktualizované údaje ako je dostupnosť produktov a podobne. Ak máte eshop postavený na tomto systéme, radi Vám s importom pomôžeme.

Presta shop

Hore uvedený modul Total Import Pro existuje taktiež aj pre systém Presta shop. K zakúpeniu tu.

Magento

Pre systém Magento existuje importovací modul Auto product import XML dostupný k zkúpeniu tu.

Joomla VirtueMart

Pre systém VirtueMart existuje importovací modul Product Import for VM dostupný tu.

WordPress WooCommerce

Na záver dobrá správa pre majiteľov WordPress eshopov, plugin Import Products from any XML or CSV to WooCommerce je dostupný bezplatne tu.

Ak by ste mali predsa problém s importom produktov do Vášho eshopu, import produktov, prípadne aj automatický export objednávok Vám dokážeme spracovať na mieru zásahom do zdrojového kódu. V prípade záujmu o tieto služby nás prosím kontaktujte.

V rámci nášho eshopu na mieru je samozrejmosťou tvorba automatických importov produktov od dodávateľa, taktiež aj spätné automatické preposielanie objednávok dodávateľovi.

Viac o ponuke tvorby eshopov nájdete tu.

V kategórii: Ako na to ?