Články, informácie, tipy a triky

Ako funguje preposielanie objednávok ?

preposielanie objednavok

Preposielanie objednávok je pomerne populárna forma predaja hlavne v zahraničí. Pri preposielaní objednávok ide o vzťah medzi hlavným materským eshopom (dodávateľom tovaru) a dcérskym eshopom sprostredkovávateľom predaja).

Základné pojmy

Hlavný, materský eshop disponuje vlastným skladom a dobre zvládnutým procesom fakturácie a distribúcie tovaru až k zákazníkovi. Materský eshop si pomocou preposielania objednávok rozširuje svoje pôsobenie jednoducho a bez nutnosti platit za reklamu.

Dcérsky eshop disponuje zasa dobre zvládnutou marketingovou stratégiou, alebo jednoducho má zabehnutý eshop s istým sortimentom a rád by tento sortiment jednoduchou cestou rozšíril, bez nutnosti investovať prostriedky do skladových zásob. Dcérsky eshop pomocou preposielania objednávok zvyšuje svoje zisky predajom tovaru, ktorý reálne skladom nemá.

Preposielanie objednávok na príklade

Dcérsky eshop importuje skladové zásoby materského eshopu za pomoci systému AffilNET. Import prebieha automaticky za pomoci tzv. produktového feedu dodávateľa. Tento produktový feed obsahuje vždy aktuálne skladové zásoby dodávateľa. Po naimportovaní skladových zásob sa medzi Vašim sortimentom objaví aj sortiment dodávateľa, vrátane informácií o naskladnení tvoaru. Proces importu a automatickej synchronizácie tovaru zvládne Váš technik, prípadne Vám radi poradíme.

Takže máme dcérsky eshop s importovaným skladom materského eshopu. Zákazník príde do Vášho eshopu a objedná si tovar materského eshopu. Vykonanú objednávku vložíte do systému affilnet (buď ručne, alebo automaticky – opäť ide o technickú záležitosť). My objednávku doručíme dodávateľovi, ktorý ju vybaví a odošle tovar zákazníkovi. Vám vyplatí províziu z predaja.

Preposielanie objednávok ako WIN = WIN systém

Materský eshop platí províziu zo získaného predaja, nič viac. Túto províziu Vám vieme zaradiť do importovaného feedu tak, aby v prípade záujmu boli ceny za tovar už o províziu navýšené, v konečnom dôsledku bude potom pre Vás získavanie nových objednávok takto úplne bezplatné.

Dcérsky eshop neplatí ani systému affilnet ani dodávateľovi. Pre Vás je preposielanie objednávok úplne bezplatné a hlavne prináša Vám možnosť zisku bez nutnosti investovať do skladových zásob, alebo celej predajnej logistiky.

Ako nájsť partnera pre preposielanie objednávok ?

AffilNET.sk je provízny systém ktorý pomáha predávať, distribuovať a fakturovať tovar. AffilNET pomáha zvyšovať efektivitu Vášho predaja. S nami zvládnete dropshipping, preposielanie objednávok alebo klasický predaj vo Vašom eshope ľavou zadnou. Sústreďte sa len na marketng, všetko ostatné nechajte na nás !

Chcete prevádzkovať vlastný eshop s preposielaním objednávok ? Kontaktujte nás !

V kategórii: Marketing všeobecne